Меню
м. Київ, вул. Челябінська 1а
Час роботи магазину:
  • Приймаємо заявки
  • 365 днів на рік / 24 години на добу

Як почистити кондиціонер самому: проста і чесна інструкція

Як почистити кондиціонер самому: проста і чесна інструкція

Зміст

Коли кондиціонер необхідно чистити: 5 основних ознак

Покрокова інструкція щодо очищення внутрішнього блоку.

Очистка фільтрів

Чистка радіатора

Чистимо вентилятор

Що не варто робити під час чищення кондиціонера

Кондиціонери вже давно еволюціонували з простих кліматичних пристроїв у масштабні системи з багатоступінчастим очищенням повітря, контролем рівня алергенів у кімнаті та навіть функцією фільтрації неприємних запахів та вірусів. Навіть флагманська модель із системою самоочищення рано чи пізно потребуватиме допомоги людини – механічного чищення всього пристрою.

Не всі елементи системи кондиціювання варто чистити самостійно. Наприклад, зовнішній блок пристрою краще довірити професійній команді «Blow» яка за одну годину повністю очистить кондиціонер від бруду та пилу, а також докладно розповість про всі особливості експлуатації саме Вашої моделі кондиціонера.

Коли кондиціонер необхідно чистити: 5 основних ознак

Внутрішній блок кондиціонера працює з повітрям, в якому можуть жити пилові кліщі, мікроби, алергени, грибки, механічні частинки життєдіяльності людини. Ця гримуча суміш осідає не тільки на фільтрах грубого та тонкого очищення, але пробирається і всередину пристрою - у випарник. У вологому середовищі випарника бактерії розмножуються і можуть переноситись по всьому приміщенню з потоком повітря.


 Засмічення відображається на роботі самого пристрою. Якщо Ви помітили, що Ваша система кондиціонування:

  • споживає більше електроенергії, та її ефективність знизилася;

  • після запуску системи кімнатою поширюється неприємний запах;

  • кондиціонер став гудіти та потріскувати під час роботи;

  • всередині пристрою чути хлюпання або булькання;

  • відбувається раптова протікання конденсату

то не варто зволікати з чищенням системи кондиціювання. На прикладі кондиціонера Prima Plus CH-S09XN7 розглянемо, як правильно очистити кондиціонер самостійно без фатального результату для самого пристрою.

Покрокова інструкція щодо очищення внутрішнього блоку.

Для того, щоб очистити внутрішній блок нам знадобиться:


  1. Пилосос великої потужності

  2. М'яка губка

  3. Рідке мило

  4. М'яка, не ворсиста тканина

  5. Респіратор та рукавички для захисту від пилу

  6. Трошки терпіння



Увага! Перед початком очищення кондиціонера обов'язково від'єднайте пристрій від мережі

Очищення фільтрів

 как самостоятельно почистить кондиционер

 Для того, щоб вийняти фільтр з кондиціонера необхідно підчепити кришку внутрішнього блоку на себе і до упору вгору. Темна вигнута сітка і є наш об'єкт – фільтр.

  Акуратно виймаємо фільтр – відтягуємо сітку вгору, потім на себе та вниз. Не варто застосовувати силу та висмикувати фільтр, всі дії мають проводитися дуже обережно та акуратно.

  Фільтр промивають теплою водою з декількома краплями рідкого мила і дають висохнути. Зверніть увагу, що сушити фільтр феном або іншим пристроєм швидкого сушіння не можна, оскільки гаряче повітря може деформувати елемент.

  Якщо Ви хочете оперативно підсушити фільтр, акуратно протріть сітку м'якою, не ворсистою тканиною, прибираючи надлишки води.

  У разі використання кишенькових фільтрів доведеться викликати команду «Blow» для очищення Вашого кондиціонера, адже такий тип фільтрів змінюють після закінчення терміну експлуатації.

 

Чищення радіатора

  Для того, щоб дістатися радіатора спліт-системи необхідно зняти задню кришку зовнішнього блоку. Ряд довгих пластин, схожих на ліжкові ламелі і є радіатор - серце холодного контуру всієї системи.

  Найчастіше, між пластинами радіатора забивається пил, який дуже проблематично витягти підручними засобами. На допомогу прийде потужний пилосос та  волога тканина без ворсу. Спершу, необхідно ретельно пропилососити всі щілини між пластинами, а потім протерти тканиною всю площу радіатора.

Очищаємо вентилятор

  Сміття у вентиляторі – одна з найнебезпечніших проблем у спліт-системах, яка може вивести з ладу весь кондиціонер. Для очищення вентилятора необхідно розчинити трохи рідкого мила у воді та бризнути на лопасті, коли вентилятор працюватиме на найнижчих обертах. Брудна рідина буде віялом розбризкуватись по приміщенню, тому місце для проведення такої роботи варто приготувати заздалегідь.

  Чисткою вентилятора, що забився, повинен займатися майстер з ремонту кліматичного обладнання, так як для новачка цей складний процес може обернутися поломкою всієї системи.


 как почистить вентилятор в кондиционере самостоятельно

Що категорично не варто робити під час самостійного чищення кондиціонера

  1. Не використовувати хлоровмісні засоби для очищення системи. Також не можна використовувати абразивні губки та щітки.

  2. Якщо Ви не маєте достатньо навичок для очищення Вашого пристрою, довірте свій кондиціонер професіоналам.

  3. Не можна чистити та розкручувати зовнішній блок кондиціонера для очищення. Для такого типу робіт необхідна допомога сервісної служби, так як можливе протікання фреону та виходу з ладу всієї системи.

  Потрібне професійне чищення домашнього кондиціонера з оперативним виїздом у будь-який район Києва? Команда інтернет-магазину Blow підкаже оптимальне вирішення проблем не тільки з очищенням Вашого кондиціонера, але і з вибором і монтажем пристрою. Новий ремонт, затопили сусіди, згорів старий кондиціонер? Команда «Blow» вирішить будь-яку проблему в найкоротший термін, адже ми готові допомогти Вам 365 днів на рік, 24 години на добу. Наші менеджери оперативно розрахують вартість чищення кондиціонера та час приїзду майстра.


Коментарі